Pravidla Play-Off 2017/2018

Vzhledem k tomu, že letos nám nebylo 100% potvrzen počet ledů v období Play-Off, které se původně mělo hrát na 3 utkání je potřeba upřesnit pravidla pro postup ze čtvrtfinále. V Play-Off 2017/2018 se hrají opět 2 utkání/serie, ale vzhledem k tomu, že se letos přidalo prodloužení (nájezdy) mění se i postup v Play-Off. Pokud první utkání končí remízou oba týmy si připisují 1 bod. Po první utkání je tedy stav serie 1:1. Druhé utkání tedy rozhoduje o postupujícím. V případě, že nastane opět remíza rozhodují nájezdy.

Příklad 1
Přiklad z loňské sezóny HC Plameny Vnorovy - HC Korytná 1. utkání 4:4, 2. utkání 8:8. V tomto případě končila serie stavem 2:2 a v serii hrané na 2 utkání postupoval lépe postavený tým ze základní časti protože se nehrálo prodloužení (nájezdy).

Letos by to byl v tomto případě problem, protože vezmeme-li stejný příklad a v obou utkáních se odehrají nájezdy jednou vyhrají domácí a jednou hosté po samostatných nájezdech nastane opět remíza a museli by se jet opět druhé nájezdy což je v jedno utkání blbost.

Příklad 2

1. utkání výhra domácích 5:2 stav serie 1:0. 2. utkání prohra domácích 2:5 stav serie 1:1 a o postupujícím rozhodují nájezdy na konci 2. utkání.

Příklad 3

1. utkání výhra domácích 5:2 stav serie 1:0. 2. utkání prohra domácích 2:4 stav serie 1:1 a o postupu rozhoduje skore ze čtvrtfinále v tomto případě 7:6 pro domácí, kteří postupují se skore +1

Proto tahle změna. Stejným způsobem se hrají některé velké turnaje například Liga Mistrů kde se hraje taky na 2 utkání.